Zapraszamy do obejrzenia drugiej części fotorelacji z naszej Zabawy Andrzejkowej! Tak bawili się uczniowie klas starszych!
Aktualności
Zabawa Andrzejkowa!
- 30
Zabawa Andrzejkowa u najmłodszych!
Dnia 26 listopada 2025r. w naszej szkole odbyła się zabawa Andrzejkowa. Nie brakowało wróżb, dobrej muzyki, tańca i pysznego poczęstunku. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części fotorelacji.
27
Dzień zawodów - Zawody przyszłości
25 listopada 2025 r. klasa ósma miała możliwość uczestnictwa w Dniu Otwartym w Zespole Szkół nr 2 im. Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. „ZAWODY PRZYSZŁOŚCI„.
-
„Precyzja 4.0: Obróbka Metalurgiczna i Warsztat Mechaniczny w Erze Zawodów Przyszłości” – były to warsztaty praktyczne, które transformują tradycyjne umiejętności ślusarskie i mechaniczne, szkoląc specjalistów gotowych do pracy z precyzyjną obróbką metali na maszynach w kontekście wymagań nowoczesnych stanowisk pracy.
-
„Mechanik Cyfrowy Jutra: W Warsztacie Robotów i Druku 3D” – Warsztaty te wyposażają mechaników w kluczowe kompetencje przyszłości, ucząc praktycznego wykorzystania ramion robotycznych i technologii Additive Manufacturing (druk 3D) do cyfrowej, precyzyjnej obsługi technicznej.
-
„SmartKitchen: Jabłkowa Rewolucja – Kuchnia, Cukiernictwo i Żywienie Jutra” – uczniowie podczas tych warsztatów poznawali smak przyszłości! Odkrywali nowoczesne techniki kuchni i cukiernictwa, tworzyli innowacyjne dania z motywem pieczonego jabłka.
-
„TECH & SKILLS LAB: Robotyka, VR, PRO English oraz LogiSpeed – Kierunki Jutra!” – to Robotyka – „Mistrzowie Mechanicznych Mózgów” – Warsztat, w którym uczniowie odkrywali, jak ożywić maszyny i tworzyć inteligentne konstrukcje; Google VR – „Wejdź do Świata Jutra” – zajęcia przenoszące uczestników w rzeczywistość 360°, pozwalające poznać technologie przyszłości z bliska; Angielski zawodowy – „PRO English Skills: Mechanic & Gastro Crew” – dynamiczne warsztaty językowe, gdzie praktyczny angielski łączył się z zawodem mechanika i gastronomią.
-
„Mechanik 4.0: Symulacyjny Trening Przyszłości Lotnictwa” – to były intensywne warsztaty prowadzone przez wykładowcę akademickiego z Politechniki Lubelskiej – uczelni z którą współpracuje nasza szkoła kształcąc w zawodzie Technik mechanik lotniczy, które transformują mechaników lotniczych w specjalistów gotowych na wyzwania diagnostyki i utrzymania samolotów przyszłości (Awiacja 4.0).
-
„Self-Defense: Bezpieczeństwo Kompetencji Przyszłości” – w czasie warsztatów zdobywali umiejętności, które wzmacniają pewność siebie i przygotują na wyzwania zawodów przyszłości.
Dziękujemy za zaproszenie i możliwość poznania nowoczesnych kierunków kształcenia.
27-
"Polak z sercem” – Dzieli nas granica, ale łączy polskość!
„Polak z sercem” to ogólnopolska inicjatywa, której celem jest niesienie konkretnej pomocy Polakom mieszkającym na dawnych Kresach Rzeczypospolitej. W tym roku działania skierowane są przede wszystkim na zbiórkę pieniędzy oraz darów rzeczowych, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom, seniorom oraz polskim placówkom działającym za wschodnią granicą.
Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Róży Zamoyskiej włącza się do tegorocznej akcji, która trwa do 28.11.2025r.
Całą społeczność szkolną zachęcamy do wspólnej zbiórki!
Warsztaty profilaktyczne - DEBATA
Uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Róży Zamoyskiej uczestniczyli w debacie.
Przeprowadzone spotkanie odbyło się w formie warsztatu, gdzie tematem przewodnim było - Bezpieczeństwo w sieci, Wpływ używek na zdrowie człowieka, Uzależnienie w szerokim tego słowa znaczeniu.
Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału!
21 LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
Dnia 21 listopada 2025r. obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day.
W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest "Życzliwość podaj dalej!". To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy w przekonaniu, że dobro wraca.
Pragniemy, aby przyświecała nam myśl Kornela Makuszyńskiego:
„Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu”
XV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dnia 21 listopada 2025r. w piątek przypadł Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia!
Ta międzynarodowa akcja, obchodzona w tym roku po raz XV odczarowuje matematykę i udowadnia, że nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty.
Społeczność naszej szkoły została przepytana przez specjalnie przygotowaną komisję egzaminacyjną. Z wielką dumą należy stwierdzić, że wszyscy zdali ten egzamin celująco!!!
27
Sukcesy Ju-jitsu na forum międzynarodowym! Brawo Michał!
Szkoła Podstawow nr im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie składa serdeczne gratulacje!!! Panu Jackowi Chęcińskiemu – trenerowi Klubu Bushido Szczebrzeszyn, za wspaniałe osiągnięcia jego podopiecznych podczas Turnieju Ju-jitsu na forum międzynarodowym w Crevalcore - Włochy:)))
Zawodnicy ze Szczebrzeszyna wywalczyli 8 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal. Te wspaniałe osiągnięcia pozwoliły Klubowi zająć 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej Technical Competition, a PCJJ G-R – 2. w klasyfikacji generalnej.
Złoty medal zdobył uczeń naszej szkoły Michał Stadnik. Jesteśmy dumni z Jego sukcesów i życzymy siły i wytrwałości w zdobywaniu kolejnych medali!
2
Warsztaty profilaktyczne
W czwartek 20 listopada 2025r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z panią Aleksandrą - współtwórcą oraz trenerką mentalną Akademii Kung Mind Fu, coachem myśli, trenerką prelegentów TEDxLublin, autorką książki „Wygoń Myślenia”. 🎨
Zajęcia warsztatowe przeprowadzono w klasach 1-3 pod tytułem "Przyjazna zabawa to dobra sprawa". W klasach 4-5 - "Pokonaj lęk i złość". Klasa 6 realizowała zajęcia na temat: "Porozumienie bez przemocy".
Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w warsztatach i wiele cennych wskazówek!
16
Przypominajka:)))
21 listopada - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Spotkanie z podróżnikiem
Dnia 18 listopada 2025r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem - Mateuszem. Tym razem zabrał nas w podróż do Turcji. W barwny sposób opowiadał nam o historii, tradycji i kulturze tego kraju. Swą opowieść obrazował pokazem filmów i zdjęć. Chętni uczniowie mieli możliwość przymierzenia przywiezionych przez niego strojów, obejrzenia pamiątek, a nawet powąchania oryginalnych przypraw tureckiej kuchni. Uśmiechy na twarzach uczniów świadczą, że był to mądrze i mile spędzony czas.
13
Chrońmy zdrowie!
Uczniowie klas 5-8 wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym przeprowadzonym przez pielęgniarkę szkolną panią Alicję Pietrykowską. Tym razem spotkanie dotyczyło problemu palenia papierosów wśród dorosłych i młodzieży, i związanego z nim uzależnienia od nikotyny. Uczniowie zostali zapoznani z konsekwencjami zdrowotnymi palenia papierosów. Pani pielęgniarka zachęciła młodzież do dbania o swoje zdrowie, nie sięgania po papierosy, domagania się czystego powietrza wokół siebie oraz asertywnej postawy w przypadku namawiania do palenia papierosów.
Gminno-parafialne obchody 107 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Naszej szkole po raz kolejny przypadł w udziale zaszczyt przygotowania i zaprezentowania montażu słowno muzycznego podczas gminno-parafialnych obchodów 107 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Uczniowie przedstawili program w którym słowo, piosenka i taniec przeplatały się ze sobą i wprowadzały zebranych w podniosły nastrój dumy i miłości do Ojczyzny, a jednocześnie zachęciły do refleksji co znaczy Kochać Polskę i być współczesnym patriotą.
Dziękujemy pani Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie Marcie Graban – Butryn i panu Sławomirowi Kwiecień za pomoc w dźwiękowej realizacji tego wydarzenia.
Wszystkich zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z występu naszej szkoły.
20
Uroczystość nadania imienia Róży Zamoyskiej i Dzieci Zamojszczyzny Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu
Dnia 6 listopada 2025 roku delegacja naszej Szkoły uczestniczyła w wyjątkowej uroczystości w Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu – nadaniu szkole imienia Róży Zamoyskiej i Dzieci Zamojszczyzny oraz poświęceniu nowego sztandaru.
Jesteśmy niezmiernie dumni, że kolejna szkoła nosi imię Róży Zamoyskiej – „Anioła dobroci”.
24
"Szkoła do hymnu" 2025
W piątek, 7 listopada 2025r., o symbolicznej godzinie 11:11 społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie przystąpiła do odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego".
"Pamiętamy o Tych, którzy odeszli....”
Zapłonęły znicze.
Znowu listopad zadumą budzi Tych, których nie ma już wśród nas: życzliwych, serdecznych i bardzo kochanych, bliskich sercu ludzi.
Nie wstydźmy się łez, oddajmy hołd - Niech płonie światło pamięci!
27
W stronę Gór Świętokrzyskich…
28 października 2025r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Róży Zamoyskiej w Sułowie oraz uczniowie klasy 4 ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie uczestniczyli w wycieczce do Kielc. Podczas porannego, deszczowego spaceru obejrzeliśmy Kadzielnię – park krajobrazowy z amfiteatrem i formacjami geologicznymi.
Następnym punktem wycieczki był Park Miniatur i Rozrywki Sabat Krajno położony w sercu Gór Świętokrzyskich. Tutaj mogliśmy podziwiać miniatury wszystkich ważnych zabytków na świecie. W Parku Papug podziwialiśmy barwne i żywiołowe papugi. Na koniec w Kinie 6D przeżyliśmy jazdę kolejką górską pełną grozy, przeszkód, wodospadów i pająków.
Po południu zatrzymaliśmy się w restauracji McDonalds, by mieć siłę na spacer po Jaskini Raj. Bogaci w wiedzę o stalaktytach, stalagnatach i stalagmitach wróciliśmy do domu.
Chociaż na początku wyjazdu Kielce przywitały nas deszczową pogodą, nasza wycieczka udała się i wszyscy byli z niej zadowoleni!
3
I Międzyszkolny Konkurs Literacki i Plastyczny: „RÓŻA ZAMOYSKA – KOBIETA WIELKA, NASZA PATRONKA I BOHATERKA”
I Międzyszkolny Konkurs Literacki i Plastyczny:
„RÓŻA ZAMOYSKA – KOBIETA WIELKA, NASZA PATRONKA I BOHATERKA”
organizowany przez Szkołę Podstawową im. Róży Zamoyskiej w Sułowie
Kategoria plastyczna- nagrodzone prace:
Klasy I-III
• I miejsce: Zofia Jargieło
• II miejsce: Maja Wolanin
• III miejsce: Julia Kalita
• III miejsce: Liliana Gryglas
Kategoria plastyczna - wyróżnienia:
• Oliwier Hojda
Dyplomy za udział:
• Izabela Bubiłek
• Julia Siemko
• Maja Czernik
Kategoria literacka – nagrodzone prace:
Klasy IV-VIII
• II miejsce: Zuzanna Bubiłek
Kategoria literacka - wyróżnienia:
• Izabela Kościk
• Emilia Kościk
Podziękowania za udział:
Czernik Piotr
Laura Wnuk
Kacper Wójcik
Weronika Wojciechowska
Michał Stadnik
Lilianna Misiarz
Oliwia Puła
Gabriela Misiarz
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym radości i satysfakcji z uzyskanych osiągnięć. Pozostałym uczestnikom weny twórczej i zadowolenia ze swojego talentu!
1
Prewencja depresji - pogadanka
Dnia 21 października 2025 r. Pani Alicja Pietrykowska - pielęgniarka szkolna przeprowadziła pogadankę dla uczniów klas VI-VIII na temat "Prewencja Depresji".
Zostały omówione następujące zagadnienia:
- Czym jest depresja?
- Objawy depresji.
- Jak pomóc sobie i innym?
- Gdzie szukać pomocy?
Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani pielęgniarce za profilaktykę i rzetelne zapoznanie naszych uczniów z tak ważnym tematem, bo w niejednym przypadku życie udowodnia, że lepiej zapobiegać niż leczyć...
Archiwum Aktualności