„Jesteśmy różni, lecz równie ważni!.” Pod takim hasłem w środę, 2 kwietnia 2025 r. odbył się szkolny apel z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień oraz rozwijanie tolerancji i poszanowana dla innych osób. Zgromadzeni uczniowie i nauczyciele wysłuchali informacji dotyczących tego problemu i obejrzeli dwa krótkie filmy. Tego dnia wszyscy przyszli ubrani na niebiesko. Kolor ten jest symbolem solidarności z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem.
Apel z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu
„TAK, POMAGAM”
W dniu 28 marca 2025 r. wolontariusze z naszej szkoły zbierali żywność z długim terminem ważności, w sklepie Biedronka w Szczebrzeszynie. Włączyli się aktywnie w ogólnopolską zbiórkę organizowaną przez CARITAS POLSKA pod hasłem: „TAK, POMAGAM!”. Nasi wolontariusze zostali przyjęci z ogromną życzliwością przez pracowników sklepu Biedronka oraz mieszkańców. W zbiórce żywności wzięło udział 12 wolontariuszy z klas VIII, VII i VI. Wolontariusze zebrali 80 kg żywności. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Zebrane produkty zostaną spakowane przez wolontariuszy i obdarujemy nimi na święta rodziny potrzebujące z naszego rejonu.
Szukamy oznak wiosny
- 7
W minionym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego żegnały zimę i przygotowywały sie na powitanie wiosny. Mówiliśmy o następstwie czasu, mijających po sobie porach roku i poznawaliśmy charakterystyczne cechy wiosny. Poznaliśmy znaczenie przysłowia "w marcu jak w garncu" oraz rozpoznawaliśmy naturalne dźwięki występujące w przyrodzie. Na spacerze szukaliśmy pierwszych zwiastunów wiosny.
Edu Targi Zamość 2025
- 6
W piątek, 21 marca, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyło się cykliczne wydarzenie promujące ofertę szkół ponadpodstawowych Miasta Zamość. Nasi ósmoklasiści mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia zarówno w szkołach publicznych, jak i niepublicznych, ogólnokształcących oraz zawodowych.
Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, mieliśmy szansę być częścią tego wyjątkowego dnia.
Targi oferowały mnóstwo atrakcji. Uczniowie mieli okazję min.: fantazyjnie pofarbować sobie włosy i zrobić sobie eleganckie fryzury, spróbować przepysznych specjałów cukierniczych i wypieków, zrobić sobie unikalny portret, obejrzeć pokazy wojskowe przygotowane przez uczniów szkół mundurowych oraz poznać bazę dydaktyczną szkół, które zaprezentowały swoje oferty edukacyjne. Prezentacje szkół były kreatywne i bardzo ciekawe, a młodzież miała okazję zdobyć cenne informacje i inspiracje dotyczące dalszej ścieżki edukacyjnej.
Cieszymy się, że nasi uczniowie mogli wziąć udział w tym inspirującym wydarzeniu, pełnym wiedzy, zabawy i ciekawych doświadczeń!
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i mamy nadzieję, że doświadczenie to pomoże w dokonaniu mądrego wyboru dalszej edukacji.
Wyjazd do kina i McDonalda
- 3
Dnia 20 marca uczniowie naszej szkoły wybrali się wraz z opiekunami do kina Stylowy w Zamościu na bajkę „Freddy. Pudel nie z tej ziemi”. Dzieciom bardzo podobał się seans. Film „Freddy. Pudel nie z tej ziemi” to animacja, która opowiada o potędze przyjaźni i sile marzeń. Freddy, tytułowy pudel, pragnie zdobyć szacunek swojego stada, ale napotyka liczne przeszkody, w tym nieprzemyślane życzenie, które przekształca go w drapieżnika. Film porusza tematy wykluczenia i potrzeby przynależności, a także ukazuje przygody Freddy’ego i jego przyjaciół. Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w restauracji McDonald’s. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i z uśmiechami na twarzach.
Program Edukacyjny „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”
Dnia 19 marca pani Joanna Ochmańska oraz pani Joanna Kobylarz wzięły udział w szkoleniu edukacyjnym w Chełmie - „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” organizowanym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to program edukacyjny i polega na wdrażaniu nauki elementów pierwszej pomocy oraz przekazaniu materiałów potrzebnych do prowadzenia zajęć.
Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Dzięki otrzymanym materiałom będzie można jeszcze lepiej przekazać dzieciom zdobytą wiedzę.
Dokarmiamy zwierzęta zimą
- 16
Nasze przedszkolaki z pomocą starszych koleżanek przygotowały przedstawienie .„Dokarmiamy zwierzęta zimą” w której uczestniczyła cała spoleczność szkolna. Dzieci zaprezentowały się w wierszach, tańcach i piosenkach. Celem było uwrażliwienie wszystkich na trudne warunki życia zarówno ptaków jak i innych zwierząt zimą; uświadomienie konieczności systematycznego dokarmiania ptaków oraz przypomnienie czym możemy je dokarmiać a co jest szkodliwe.
"Wiosna, wiosna, ach to Ty…"
- 18
Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, wytworzyło poczucie wspólnoty grupowej płynącej z integracji szkolnej, ale przede wszystkim było świetną zabawą.
Na okrągło w naszej szkole – czyli świętowanie Międzynarodowego Dnia Liczby Pi
- 5
14 marca nasza szkoła tętniła matematycznym entuzjazmem, gdy uczniowie obchodzili Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. To wyjątkowe wydarzenie było pełne kreatywnych i angażujących aktywności, które nie tylko rozwijały zdolności matematyczne, ale także dostarczały mnóstwo radości i inspiracji.
Głównym elementem obchodów było poznawanie tajemnic liczby Pi – jej historii, ciekawostek i praktycznych zastosowań. Uczniowie oglądali prezentacje lub samodzielnie przygotowywali wystąpienia na ten temat, dzieląc się zdobytą wiedzą.
Nie zabrakło też emocjonujących wyzwań! Podczas stacji zadaniowych uczniowie pomagali pieskowi Pi dotrzeć do celu, rozwiązując matematyczne zagadki. Ósmoklasiści podjęli się eksperymentalnego wyznaczenia liczby Pi, obliczając stosunek obwodu koła do jego średnicy. W tym celu wykorzystywali talerze i ciastka – tym razem jednak nie do jedzenia, a do pomiarów! Precyzja i dokładność okazały się kluczowe dla sukcesu tego doświadczenia.
Dodatkowo uczniowie rozszyfrowywali liczby zapisane w systemie rzymskim, co prowadziło ich do odkrycia fragmentu wiersza o Pi.
Obchody Dnia Liczby Pi były doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę oraz integracji szkolnej społeczności. To wyjątkowe wydarzenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników!
Dzień Otwarty Zespołu Szkół nr 2 im. dr. Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie
- 7
Uczniowie klas ósmych z powiatu zamojskiego i biłgorajskiego otrzymali zaproszenie na Dzień Otwarty w ZS nr 2 im. dr. Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie. Przyjęliśmy zaproszenie i 14 marca udaliśmy się do Szczebrzeszyna. Zapoznaliśmy się z ofertą edukacyjną, z nauczycielami i całym obiektem szkolnym. Zwiedziliśmy nowoczesne pracownie, m.in. językową oraz gastronomiczną i uczestniczyliśmy w pokazach umiejętności uczniów ZS nr 2, takich jak prezentacje fryzur, przygotowanie koktajli oraz drinków bezalkoholowych.Mieliśmy też możliwość wzięcia udziału w warsztatach z kaligrafii, tworzenia mydeł, pokazach z fizyki oraz degustacji potraw przygotowanych przez uczniów szkoły. Pod nadzorem instruktora strzeleckiego skorzystaliśmy z interaktywnej strzelnicy, co dostarczyło nam wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.
Dodatkowo obecność pracodawców: OHP (organizującego praktyki w szkole branżowej), Warsztatu Samochodowego "MOMOT" oraz największej w Polsce firmy remontującej i serwisującej samoloty na Lotnisku Chopina w Warszawie firmy "LOTAMS" (partnera w zawodzie Technik mechanik lotniczy) pozwoliła nam zobaczyć perspektywy jakie otwierają się przed nami po ukończeniu tej szkoły.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi oraz Gronu Pedagogicznemu za wysiłek, trud, serce i zaangażowanie, jakie zostało włożone w zorganizowanie tego wydarzenia.
Kolejne spotkania w szkołach ponadpodstawowych już 21 marca w hali OSiR w Zamościu, następnie 4 kwietnia w Technikum w Zwierzyńcu. Mamy nadzieję, że taka forma zapoznawania się z typami szkół, kierunkami kształcenia, wymaganiami, pomoże uczniom klas 8 w świadomym wyborze szkoły ponadpodstawowej i zaplanowaniu kariery edukacyjno – zawodowej.
Mali kosmonauci
- 6
Zajęcia kreatywne w oddziale przedszkolnym. Nasze przedszkolaki tworzyły swój mały kosmos. Było przy tym dużo frajdy i dobrej zabawy.
Liczba π – niezmierzona, tajemnicza, hipnotyzująca…
Wydaje się, że liczba (służąca przecież tylko do określenia pewnej ilości) sama w sobie nie może być szczególnie interesująca. A jednak istnieje taka, która wzbudza zainteresowanie już od tysięcy lat i jako jedyna ma również swoje święto. Tą niezwykłą liczbą jest liczba π …
Na świecie Dzień Liczby Pi obchodzony jest 14 marca. Data 14 marca nie została wybrana przypadkowo, a wprost przeciwnie z powodu skojarzeń z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi. Data „14 marca” zapisywana jest w USA, jako „3.14”. Dla tych, którzy nie wiedzą π – Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się Pi jako 3,14. Ale liczba Pi ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku, a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych i nie da się jej przedstawić ani pod postacią skończonej liczby, ani jako wynik dzielenia dwóch liczb.
Symbol π został pierwszy raz użyty w 1706 roku przez matematyka angielskiego Wiliama Jonesa. W powszechne użycie wszedł dopiero w połowie XVIII wieku po wydaniu „Analizy” L. Eulera (szwajcarski matematyk i fizyk).
W Europie ze względu na inny sposób zapisu daty święto to nie jest jeszcze zbytnio popularne. Za to 22 lipca obchodzimy tzw. dzień aproksymacji π (europejski sposób zapisu daty to 22/7 ≈ 3,1428).
Jako pierwszy wartość liczby π, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, obliczył najprawdopodobniej Archimedes w III wieku p.n.e. Jest on również autorem słynnego wymiernego przybliżenia liczby π jako 22/7. Jednak liczbę π odkryli ci, którzy wymyślili koło, czyli Sumerowie.
Informacje o π znajdują się też w Biblii (Drugiej Księdze Kronik), kiedy liczba π pojawia się przy okazji budowy świątyni Salomona. π badali również Egipcjanie, o czym dowiadujemy się z pochodzącego sprzed 1650 r. p.n.e. egipskiego papirusu Rhinda.
Na początku XVII wieku holenderski matematyk Ludolph van Ceulen, podał jej rozwinięcie z dokładnością do 35 miejsc po przecinku. Po śmierci uczonego liczbę π wyryto na jego nagrobku i właśnie dzięki niemu liczba π bywa nazywana „ludolfiną”.
Rekordzistą w ręcznych obliczeniach liczby π jest Anglik William Shanks. Pod koniec XIX wieku obliczył wartość liczby π z dokładnością do 707 miejsc po przecinku. Zajęło mu to 15 lat. Później okazało się, że 180 ostatnich cyfr obliczył błędnie (wynik, który uznano za prawidłowy uwzględnia 527 miejsc po przecinku).
Jego następcy zaprzęgli już do pracy maszyny liczące. Z 1948 roku pochodzą pierwsze wyniki otrzymane przy pomocy arytmometru (to taka „maszynka do liczenia z korbką”). Potem przyszła kolej na maszyny elektroniczne, kalkulatory i komputery.
Skąd wiadomo, że otrzymany wynik jest poprawny? Otóż za sprawdzenie przyjmuje się otrzymanie tego samego wyniku inną metodą i na innej maszynie. I tak pierwszy milion cyfr rozwinięcia π został przekroczony w 1974 roku, a sprawdzony dopiero po 11 latach.
W styczniu 2020 Timothy Mullican uzyskał dokładność 50 bilionów miejsc po przecinku przy pomocy specjalnego programu obliczeniowego. Obliczenia zajęły 303 dni, a sama liczba zajęła około 281 TB (Terabajtów, 1 Terabajt = 1 000 000 Megabajtów) miejsca pamięci.
Rozwinięcie liczby π (ludolfinę) można również usłyszeć. Po przypisaniu kolejnym dźwiękom gamy cyfr od 1 do 9 i „zagraniu” ludolfiny, czyli kolejnych cyfr jej rozwinięcia, powstanie melodia.
Liczba Pi była inspiracją dla wielu artystów. W literaturze Pi jest imieniem bohatera powieści Yanna Martela pt. „Życie Pi”, która została 2012 roku zekranizowana.
Księga Guinnessa zawiera listę ludzi, którzy zapamiętali najwięcej cyfr liczby π. Światowy potwierdzony rekord w zapamiętaniu ciągu cyfr liczby π należy aktualnie do Japończyka Akiry Haraguchi, który podał ją z dokładnością do 100 tysięcy miejsc po przecinku, bijąc własny rekord 83 431 cyfr po przecinku z roku 1995.
W Polsce podczas obchodów dnia liczby Pi organizowane są starania o rekord Guinnessa na najdłuższy łańcuch z osób tworzących rozwinięcie liczby π.
Dziś w naszej szkole z okazji „ urodzin ludolfiny” też świętujemy!
Dzień Matematyki
Dzisiaj – 12 marca obchodzimy „Światowy Dzień Matematyki”- to wielki dzień, bo właśnie dzisiaj matematyka ma swoje święto. W tym roku przebiega ono pod hasłem: Budujemy, remontujemy.
Dzień Matematyki to święto, które udowadnia, że królowa nauk wcale nie musi być nudna ani trudna! Obchodzony 12 marca, pełen jest quizów, zagadek i matematycznych wyzwań, które pokazują, że liczby rządzą światem – od budowy mostów po strategię w grach. To świetna okazja, by spojrzeć na matematykę z innej strony i odkryć jej codzienne zastosowania w zabawny sposób.
Matematyka to nauka o liczbach, figurach i różnych zależnościach między nimi. Pomaga nam w codziennym życiu, na przykład przy liczeniu pieniędzy, mierzeniu odległości czy planowaniu czasu. Jest też ważna w nauce i technice, bo dzięki niej można tworzyć wynalazki i lepiej rozumieć świat.
Matematyka nazywana jest „królową nauk”, ponieważ stanowi fundament dla wielu innych dziedzin, takich jak fizyka, informatyka czy ekonomia. Jej zasady są uniwersalne i niezmienne, co czyni ją niezwykle precyzyjnym narzędziem do badania świata.
Bez matematyki nie byłoby nowoczesnej technologii, inżynierii ani nauk przyrodniczych. To dzięki niej możemy odkrywać prawa rządzące wszechświatem i tworzyć nowatorskie rozwiązania.
Matematyka zaczęła się od prostego liczenia na palcach, kamieniach i patykach, a ludzie zapisywali liczby na glinianych tabliczkach. Egipcjanie używali systemu dziesiątkowego i dzięki precyzyjnym obliczeniom budowali piramidy. Babilończycy stworzyli system sześćdziesiątkowy, dlatego dziś mamy 60 minut w godzinie, a także pierwsze tabliczki mnożenia.
Grecy uczynili matematykę nauką – Pitagoras badał trójkąty, a Archimedes obliczał objętości i podobno odkrył jedno ze swoich praw, wyskakując z wanny z okrzykiem „Eureka!”. Matematyka była obecna od zawsze i pomagała ludziom rozwijać świat!
Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, matematyka towarzyszy nam na każdym kroku. Używamy jej podczas robienia zakupów, planowania budżetu, a nawet w gotowaniu, gdy odmierzamy składniki. Pomaga w nawigacji, organizacji czasu i analizowaniu danych, co jest niezbędne w pracy i codziennych obowiązkach.
Matematyka to nie tylko szkolne równania – to praktyczne narzędzie, które ułatwia życie i pomaga podejmować lepsze decyzje.
MATEMATYKA TOWARZYSZY CZŁOWIEKOWI OD ZARANIA DZIEJÓW!
OD PROSTYCH OBLICZEŃ PO ODKRYCIA KOSMICZNE… JEJ PRAWA SĄ WIECZNE I RZĄDZĄ ŚWIATEM, NIEZALEŻNIE OD EPOKI CZY MIEJSCA.
W naszej szkole przez cały marzec na lekcjach matematyki, począwszy od przedszkola po klasę ósmą, postaramy się udowodnić ważność i użyteczność tej nauki. Zechcemy także ukazać jej inne, przyjemne oblicze. Mamy nadzieję, że wszyscy się z nią zaprzyjaźnią. Nie zapominajmy, że jest królową!
Dzień Kobiet w Domu Seniora
Młodzi wolontariusze 7.03. 2025 r. zorganizowali Dzień Kobiet dla pań w pięknym wieku z Domu Seniora w Szczebrzeszynie. Dzień Kobiet bezdyskusyjnie należy do płci pięknej niezależnie od wieku. W dzisiejszych czasach dodatkowo, kobiecy świat staje się coraz bardziej skrajnie wyidealizowany, a panie w pewnym wieku stają się niewidzialne. Dlatego nasza młodzież pamięta o Paniach z Domu Senniora bo „Piękno to nie metryka”. Piękna pogoda, słońce, wspólny śpiew, życzenia, kwiaty, słodycze ... było pięknie.
Kolejny sukces naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie "EKOLOGIA W MOIM DOMU"
- 4
Dnia 17 stycznia 2025 roku zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Ekologia w moim domu", którego Patronat Honorowy objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent miasta Lublin i Lubelski Kurator Oświaty.
Miło nam poinformować, iż w kategorii 1-3 za pracę mulitimedialną II miejsce zajęła Dominika Wojciechowska uczennica klasy 3. Opiekunem uczennicy była Pani Bożena Korkosz. W tej samej kategorii za pracę literacką wyróżnienie otrzymała Lena Słowikowska uczennica klasy 2. Opiekunem uczennicy była Pani Joanna Ochmańska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zimowisko Hufca Zamość w Józefowie
- 17
W dniach 15-20 lutego harcerze z IV Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Zawisza" pod opieką p. Ewy Mazur oraz p. Anny Węgrzyn wzięli udział w zimowisku zorganizowanym w Józefowie dla drużyn Hufca Zamość. Program zimowiska był bardzo bogaty. Uczestnicy brali udział w zajęciach związanych z kosmosem i astronomią oraz rozwijali swoje umiejętności plastyczne. Nie mogło zabraknąć pląsów, śpiewanek i harcerskiej szuranki. Jedną z największych atrakcji zimowiska był kulig połączony z ogniskiem. Harcerze nagrywali również filmy, które prezentowane były podczas Gali Harcerskich Oscarów. Wszyscy angażowali się w czasie zajęć i świetnie się przy tym bawili, a kiedy nadszedł czas rozstania, z żalem opuścili mury schroniska w Józefowie.
Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych ferii
W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów 14 lutego odbył się apel, podczas którego pan Arkadiusz Nosek przedstawił zasady bezpiecznego zachowania się w czasie ferii zimowych.
5 szczegółowych zasad bezpieczeństwa dla dzieci
-
Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne! Służby co roku ostrzegają, że nie ma czegoś takiego jak bezpieczny lód. Na jego wytrzymałość wpływa rodzaj wód oraz temperatura powietrza. Lód nie wszędzie jest tej samej grubości – na środku jeziora jest cieńszy niż przy brzegach. Do jazdy na łyżwach nadają się wyłącznie sztuczne zbiorniki.
-
Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu dróg i zbiorników wodnych. Wjazd na taflę lodu może spowodować jego załamanie.
-
Nie przebiegaj przez ulicę. A po zapadnięciu zmroku zawsze miej przy sobie odblask – dzięki temu będziesz widoczny na drodze.
-
Nie strącaj sopli zwisających z dachów lub drzew. Spadający sopel może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.
-
Stosuj się do zakazów i nakazów opiekunów. To bardzo ważne! Nie znikaj niespodziewanie z oczu rodzicom lub opiekunom, a jeżeli planujesz pójść do sklepu lub toalety, zgłoś taką potrzebę opiekunowi.
… i 5 zasad dla rodzica lub opiekuna:
-
Bezpieczeństwo Twojego dziecka podczas ferii zimowych zależy także od Ciebie! Sprawdź, czy organizator wyjazdu na ferie, na który wybiera się Twoja pociecha, ma niezbędne zezwolenia i czy jest w stanie zapewnić dzieciom pomoc medyczną. Poproś odpowiednie służby o sprawdzenie, czy pojazd, którym będą podróżować dzieci, jest bezpieczny.
-
Nie dawaj dziecku na wyjazd wartościowych przedmiotów. Organizatorzy wyjazdu najpewniej nie będą odpowiadać za to, aby dziecko ich nie zgubiło, ani nie zostały skradzione.
-
Poproś, aby dziecko zawsze miało przy sobie (w plecaku czy kieszeni) kartkę z danymi. Imieniem i nazwiskiem, nazwą ośrodka, numerami kontaktowymi do rodziców i opiekunów oraz, jeżeli jest taka potrzeba, listą przyjmowanych przez nie leków.
-
Zapoznaj dziecko z zasadami pierwszej pomocy. Na taką naukę nigdy nie jest zbyt wcześnie. Sprawdź, czy zna podstawowe numery alarmowe i czy wie, jak zachować się w sytuacji zagrożenia.
-
Pamiętaj o dodatkowym ubezpieczeniu na czas ferii. Zwłaszcza tych spędzanych aktywnie, na nartach czy sankach.
-
„TAŃCE, HULANKI, SWAWOLE „
- 61
Wspaniały bal karnawałowy już za nami. Dzień 12 lutego w naszej szkole był dniem pełnym radości, muzyki i niezapomnianych wrażeń. Zachwycały niezwykle kreatywne i kolorowe stroje uczniów, którzy przyszli w bajecznych przebraniach i wyglądali jak postacie z najpiękniejszych opowieści, bajek i filmów. Każdy kostium był wyjątkowy, co dodawało balowi niepowtarzalnego uroku. Wszyscy uczestnicy cieszyli się, że mogli przeżyć te cudowne chwile, pełne uśmiechów i wspólnej zabawy. Impreza była podzielona na dwie tury. W pierwszej bawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-4, a w drugiej uczniowie z klas 5-8. Na początku uczniowie zaprezentowali swoje talenty. Każdy miał okazję wystąpić na scenie przed liczną publicznością. Następnie gorące rytmy porywały do tańca wszystkich uczestników szkolnego balu. Podczas zabawy każdy starał się jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności taneczne i kondycję fizyczną. W tak radosnym nastroju rozpoczęliśmy ferie zimowe 2025 r.
Wszystkim Rodzicom zaangażowanym w pomoc przy przygotowaniu zabawy choinkowej składamy serdeczne podziękowania. Dzięki Państwa zaangażowaniu bal stał się magicznym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Dekoracje, muzyka oraz liczne atrakcje sprawiły, że każdy mógł poczuć prawdziwy karnawałowy klimat. Ogromne podziękowania kierujemy również Pani Katarzynie Czuk Prezesowi Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów”, Prezydium Rady Rodziców na czele z przewodniczącym Panem Grzegorzem Iwanickim oraz zastępcy przewodniczącego Pani Edycie Samborskiej, naszemu szkolnemu DJ Panu Romanowi Śliwińskiemu, Pani Dorocie Rybak, Paniom Animatorkom - Pauli i Kamili, które w atrakcyjny sposób włączały dzieci do zabaw tanecznych i ruchowych oraz nauczycielom i pracownikom obsługi, którzy nie tylko dbali o bezpieczeństwo dzieci, ale także aktywnie uczestniczyli w zabawie, wspólnie tańcząc, śmiejąc się i dodając energii całemu wydarzeniu. Wyjątkową atrakcją był chrząszcz ze Szczebrzeszyna, który przybył do naszych dzieci dzięki uprzejmości naszego Burmistrza za co serdecznie dziękujemy. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek zorganizowany przez rodziców naszych uczniów.
Dzień Chorego i Walentynki w Domu Seniora
- 2
„Nadzieja zawieść nie może” (Rz 5, 5) i umacnia nas w ucisku.
Dzień Chorego i Walentynki w Domu Seniora w Szczebrzeszynie przygotowany przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariusza przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie. Młodzi wolontariusze wykonali piękne walentynki, a z pieniędzy wygospodarowanych ze sprzedaży ciastek zakupili różańce i przepyszne rogaliki. Było coś dla ducha i ciała. Wspólne śpiewanie, życzenia, integracja, łzy wzruszenia. Jak powiedział papież Franciszek „Ile razy pochylamy się nad łóżkiem, odkrywamy miłość”. Miłość do drugiego człowieka - lekcja wyjątkowa dla naszych wolontariuszy.
Znowu mamy sukces
Miło nam poinformować, że Gabriela Misiarz z klasy czwartej otrzymała II miejsce w plastycznym konkursie „Najpiękniejsze gołębie rasowe i drób ozdobny". Organizatorem konkursu było Zamojskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego a fundatorami nagród Starostwo Powiatowe w Zamościu,Prezydent Miasta Zamość i Wójt Gminy Zamość.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Archiwum Aktualności